Alles over het WK 2026 rondom Oranje

Het WK 2026 lijkt misschien nog ver weg, maar het belooft nu al een toernooi te worden om in de gaten te houden. Niet alleen vanwege alle veranderingen, maar ook omdat het Nederlands elftal best eens iets moois neer kan zetten. Ronald Koeman staat aan het roer en heeft een interessante mix van ervaring en jong talent tot zijn beschikking. Tijd om eens te kijken wat er allemaal speelt rondom Oranje.

Oranje in Groep G van WK kwalificatie na thriller tegen Spanje

De UEFA heeft de 54 landen verdeeld over twaalf groepen. Zes groepen bestaan uit vier landen, de andere zes uit vijf. Voor Nederland hing het allemaal af van één wedstrijd in de Nations League tegen Spanje. En eerlijk is eerlijk, Spanje speelde ijzersterk. Het ging gelijk op, kansen over en weer, maar uiteindelijk trokken de Spanjaarden na een zenuwslopende strafschoppenreeks toch aan het kortste eind. Geen winst dus, maar wel complimenten voor het spel. Door dat verlies belandde Nederland niet in de kleinere groep E van de WK kwalificaties, maar in groep G. En dat betekent meer wedstrijden, want er zitten vijf landen in deze poule.

groep g kwalificatie WK 2026 voetbal
Groep G kwalificatie WK 2026 voetbal

In een poule samen met Finland, Polen, Litouwen en Malta moet Oranje zich nu zien te plaatsen voor het WK voetbal in 2026. Geen onmogelijke klus, maar je moet wel scherp blijven. Finland staat voorlopig bovenaan, Nederland volgt op plek twee. Het zijn precies die wedstrijden tegen teams als Litouwen en Malta waar je geen punten mag morsen. Over scherp blijven gesproken, wie z’n focus liever op een andere manier test kan een kijkje nemen bij de iDEAL casino’s bij BetSquare. Maar goed, terug naar het echte spel. Het doel is duidelijk: groepswinnaar worden en direct een ticket pakken voor het WK.

Het speelschema en de stadions

Van 11 juni tot en met 19 juli 2026 wordt er in zestien verschillende steden gevoetbald. Er zijn wat bekende namen bij, zoals het MetLife Stadium in New York/New Jersey, waar de finale wordt gespeeld. Ook het legendarische Estadio Azteca in Mexico-Stad doet mee, net als het moderne BC Place in Vancouver. Eén ding is zeker, het wordt een toernooi met veel kilometers en nog meer sfeer.

Hoe staat Oranje ervoor?

Hoewel de definitieve selectie van het Nederlands elftal nog even op zich laat wachten, is het al wel duidelijk dat er een paar vaste namen tussen zullen zitten. Zo lijkt Bart Verbruggen de eerste keuze op doel. Hij laat keer op keer zien dat hij met z’n hoofd koel blijft, ook onder druk. Achterin staan vertrouwde gezichten als Virgil van Dijk en Nathan Aké, terwijl jongens als Micky van de Ven en Jeremie Frimpong hard aan de deur kloppen.

Ook Quilindschy Hartman wil er graag bij zijn. Hij werkt op dit moment keihard aan zijn comeback na een knieblessure. Op het middenveld draait het zoals altijd om Frenkie de Jong. Zijn balbehandeling en overzicht maken hem onmisbaar. Xavi Simons heeft zich ook in de kijker gespeeld met zijn acties en durf, zowel bij RB Leipzig als in Oranje. Ryan Gravenberch heeft zich herpakt en zou zomaar eens een belangrijke rol kunnen gaan spelen.

Voorin is Cody Gakpo een van de eerste namen die op het wedstrijdformulier verschijnt. Hij is bij Liverpool inmiddels niet meer weg te denken. Donyell Malen en misschien ook Memphis Depay zouden wel eens belangrijk kunnen worden. Al blijft het spannend of Memphis op tijd in vorm komt voor een WK aan de andere kant van de wereld.

De eerste signalen zijn positief

De eerste kwalificatiewedstrijden voor het WK zijn inmiddels gespeeld en die geven alvast hoop. De eerste werd met 2-0 gewonnen van Finland. Niks spectaculairs, maar wel degelijk. De tweede pot was andere koek: 8-0 tegen Malta. Dat soort cijfers zie je niet vaak, maar het zegt wel iets over de scherpte van het team, ook tegen dit soort tegenstanders met alle respect.

Wat kunnen we verwachten?

Met een goede mix van ervaren krachten en nieuwe gezichten heeft Nederland alles in huis om ver te komen. Dat klinkt makkelijk, maar het nieuwe toernooi-format vraagt ook om aanpassingsvermogen. Het gaat niet alleen om goed voetbal, maar ook om slim omgaan met de omstandigheden, tegenstanders en druk. Als Koeman dat op de rit krijgt, kan dit zomaar een heel mooi WK worden voor Oranje.

Geschreven door:

Als sportjournalist volg ik alle grote voetbaltoernooien zoals het EK voetbal 2024 en het WK 2026. Op ek2024duitsland.nl publiceer ik al het nieuws omtrent het EK 2024 in Duitsland en het Nederlands elftal. Daarnaast bundel ik alle informatie die beschikbaar is over het toernooi op deze website. Hiermee is dit de meest volledige en actuele website over het EK 2024 van Nederland en België.

Plaats een reactie